PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10013899}
7,2 4 114
ocen
7,2 10 1 4114
Bądźcie życzliwi: Modlitwa i posłuszeństwo
powrót do forum serialu Bądźcie życzliwi: Modlitwa i posłuszeństwo

Widziałem całość i powiem jedno. Generalnie powiem tak - kolesie lubili sobie ciupciać i wymyślili genialny pomysł jak to robić bez konsekwencji na lewo i prawo ile chcieli i jak chcieli pod pięknie ubraną w słowa bajeczkę o bogu.
20 żonek, 100 dzieciaków...a jak coś na to powiesz albo sie sprzeciwisz to z pewnością nie jesteś wierzący. A jesteś wierząca prawda? No właśnie...to wskakuj pod pierzynkę moja malutka 34 żono.
Serio.

Ludzie tak bajerowali innych i robili z nich frajerów od setek setek lat.
Kiedyś sprzedaż odpustów...kamienic, ziemi i złota.
Na tym serialu - ciupcianie i żonki.
Na całym świecie leci bajeczka o bogu dla kasiory i bzykania.

Zawsze tak było. Zawsze tak będzie bo ludzie nadal dzielą się na tępych ciemniaków i inteligentnych cwaniaków.
Dobranoc.

Webb

Bez owijania w bawełnę... ale prawdziwe. Oglądając zastanawiałam się jak to możliwe żeby przez tyle lat wszyscy przymykali oko na to siedlisko pedofilii i niewolnictwa. Ludzie, którzy się tam urodzili to rozumiem, indoktrynacja od urodzenia i brak dostępu do informacji o świecie zewnętrznym. Ale świat zewnętrzny, który poza kilkoma wyjątkami, wolał nie widzieć co się dzieje. A to przecież nic innego niż grupka pedofilów, którzy znaleźli sobie sprytny sposób na dostęp do dzieci, praktycznie nieograniczony i bez konsekwencji. To co zrobiły niektóre media po nalocie na tę świątynię zła to już kosmos. Oprah Winfrey zapraszająca tych zboków do programu żeby przedstawić ich jako ofiary i domagając się "zwrotu" dzieci rodzicom aby ci mogli dalej handlować ich ciałem. Obrzydliwe.

apriljana

Kilka lat temu czytałam wspomnienia jednej z kobiet, należących do tego kościoła. Ale ona opisywała lata 70-80-90. W końcu odeszła od nich. Nie przypuszczałam, że to wszystko hulało w najlepsze w latach 00- byłam w szoku. I też mnie obrzydziło to "dziennikarstwo" w Stanach- ale pr działał świetnie. Ciężko się ogląda takie historie, zwłaszcza gdy ma się dzieci. Z jednej strony mogę zrozumieć zindoktrynowanie tych kobiet, ale z drugiej- szokuje mnie, jako matkę, że pozwalały one na taki sam los dla swoich córek.

niedostanieciemojejduszy

Zgadzam się . Trzeba myśleć o swoich dzieciach , nie skazywać ich na taki parszywy los

niedostanieciemojejduszy

W Polsce lepiej nie iść faceci idą na ksiezy by bez gwałcić dzieci i kobiety bo jako karę mają przeniesienie na inną parafie i poza tym wydzierają od głupiej masy sporo kasy na fanaberie jak Rydzyk

Webb

"Zawsze tak było. Zawsze tak będzie bo ludzie nadal dzielą się na tępych ciemniaków i inteligentnych cwaniaków."
AMEN ;)

ocenił(a) serial na 8
ubergirl

mam sam żonę. Dla mnie to co zobaczyłem w tym serialu byłoby nie do pomyślenia nawet ale umiem sobie wyobrazić toku myślenia tych zboczeńców generalnie jako całość.
wiesz...."możesz mieć 74 żony, bzykać sobie na legalu, to czemu nie!? Wciśnijmy im bajerkę o bogu tak jak to robią od 2022 lat i będzie gitezik, jedziemy z tematem".
Obrzydza mnie takie traktowanie. Zawsze od tylu lat ta baśń/bajka/legenda/mit o bogu tak pięknie się wpasowuje w usprawiedliwienie zbrodni. Od niszczenia starożytnych cywilizacji po niszczenie kobiet.
Uwalone we łbach wierzenia...

Webb

Religia to ściema i wymyślona po to by Batmany mogły na legalu gwałcić dzieci albo tak jak w tym dokumencie stare chłopy mieć 40 żon i 100 dzieci masakra

Webb

Dlatego m.in. powstał Islam bo Mahomet pozazdrościł forsy i dup

ocenił(a) serial na 8
Webb

To wszystko można zawrzeć w jednym zdaniu. Religia powstała wtedy, gdy łotr spotkał głupca.

przewrotnie

Wspaniałe zdanie

ocenił(a) serial na 8
lewinskim6

Parafraza słów Marka Twaina.

ocenił(a) serial na 8
przewrotnie

+1 do wszystkiego co tu zostało napisane.

ocenił(a) serial na 8
przewrotnie

Kiedy typ spotkal kobiete. Bo o podobnej organizacji religijnej angażujacujej wylaczniej meska plec, jeszcze nie slyszalam. Jedno jest pewne - religia to wymysl facetów i żerowanie na emocjonalnej stronie kobiet. Przykre whui..

ocenił(a) serial na 8
OlivkiOko

Kobiety mają przesrane od zarania dziejów. Religie tylko to sankcjonują.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones