PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=564908}

Zakazana rzeczywistość

Zapreshchennaya realnost
4,4 669
ocen
4,4 10 1 669
Zakazana rzeczywistość
powrót do forum filmu Zakazana rzeczywistość

Po przeczytaniu niezbyt zachęcających komentarzy postanowiłam spróbować i miło się
rozczarowałam ,nie nudził mnie o dziwo wcale,choć inni narzekali na tę przypadłość.Film
zawiera cechy charakterystyczne dla ruskich baśni,podań i legend w nowoczesnym wydaniu
a'la sf,ale to typowe fantasy,a efekty specjalne i technika to zmyłka.Podobieństwo do Matrixa
jest ale nie razi zwłaszcza że w Rosyjskim folklorze roi się od wybrańców co dokonują
cudów.Oglądając ten film czułam się jak na nowej,filmowej wersji Kościeja dziejącej się w
przyszłości.Efekty specjalne przyjemne dla oka,a sceny walk majstersztyk pod tym
względem Ruskie przebiły Amerykańców całkowicie,aktorsko też nie najgorzej.Ode mnie
8/10 zasłużone.Fakt że w tym filmie nie ma nic odkrywczego ale fantasy w ładnym ubraniu sf
wygląda ładnie i świeżo mimo "utartych wartości"charakteryzujących takie filmy.

szarit

Co to znaczy "miło się rozczarować"? Rozczarowanie może być miłe? To po polsku jest?

mongoloid

Tak może być miłe,spodziewałam się czegoś znacznie gorszego,a nie nudził mnie jak narzekali poprzednicy efekty specjalne całkiem dobre,a sceny walk to ozdoba filmu.Oczywiście każdy ma inny poziom nudy,mnie się podobał.

szarit

Nie wytrzymam. Zadzwoń do Miodka i zapytaj czy istnieje w języku polskim stwierdzenie "miłe rozczarowanie"!

mongoloid

Masz polonisto http://obcyjezykpolski.interia.pl/?md=archive&id=142 , i tu http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=2103 ten zwrot istnieje w języku polskim,tylko mało używany.Widać używanie pewnych zwrotów w mowie ojczystej ginie podobnie jak zdolność zrozumienia metafor czyżby zubożenie języka?

szarit

Ahha ale cie pojechal, przyglupie :P

cezary188

I kto to mówi..,skoro czytać ze zrozumieniem sobie nie radzisz.

szarit

mongoloid Ty masz 7 lat, że nie wiesz co to jest "miłe rozczarowanie"?

ocenił(a) film na 8
mongoloid

Rano żona obiecała na wieczór kolacje przy świecach, tylko dla naszej dwójki z okazji rocznicy ślubu. Obiecała wszystko przygotować, udekorować, wystroić si,, wygolić itd. Ja do pracy. Po powrocie do domu i otwarciu drzwi zastała mnie cisza. Kuchnia pusta, nic nie przygotowane, tylko wypite wino do połowy i kiepiorka pełna petów. Wkurzony zasuwam na 1 piętro do łazienki, bo słyszę plusk wody. Otwieram drzwiii... a tam moja żonka ze swoja sexy-kumpelą bawia sie na całego :) Kiwają obydwie na mnie i zapraszają do siebie...
I to się nazywa nie tyle miłe ile zajebiste rozczarowanie :]

ocenił(a) film na 5
szarit

Racja. Miło się ogląda, świetna muzyka, niezłe efekty. Tylko o czym to wogóle jest???? Pomijamy walkę dobra ze złem, bo tyle sie domsliłem. Skończyło sie na tym, że od połowy filmu słuchałem ścieżki muzycznej.

ocenił(a) film na 7
l_sagoth

Mam pytanie CZEGO SIĘ DOSZUKUJESZ W FILMIE FANTASY ??? fILM JEST ŚWIETNY TO NIE AMERYKAŃSKI CUKIEREK! TO NIEZNANI AKTORZY! I UWAŻAM ŻE ŚWIETNIE SOBIE PORADZILI! JAK CHCESZ ZOBACZYĆ COŚ AMBITNIEJSZEGO TO POLECAM HANNAH MONTANA!!!!!!

ocenił(a) film na 5
martbab

Oczekuję przynajmniej w miarę zrozumiałej fabuły. I nie pokrzykuj, bo nie ten adres. Jeśli nie zrozumiałeś o czym napisałem, to może przeczytaj posta jeszcze raz, bo swoim pokrzykiwaniem potwierdziłeś tylko dokładnie to, co napisałem.

martbab

Film jest choojowy, owszem nie jest to amerykański film tylko marna podróbka amerykańskich filmów s-f , fabuła żałosna podobnie jak sceny akcji.

ocenił(a) film na 7
choojniak

Sam jesteś chujowy, owszem to nie to nie marna podróbka amerykańska tylko nowa wizja reżysera a jak ktoś nie udostępnia swoich ocen nie powinien się wypowiadać! Dziękuję panie anonimowy!!!!!!!

ocenił(a) film na 7
martbab

A ja uważam że film jest bardzo dobry. Było kilka minusów ale seans zaliczam do bardzo udanych. Fajne walki, trochę pirotechniki i ciekawy klimat jak dla mnie

ocenił(a) film na 7
KinoManiak_18

Zapomniałem dodać, że efekty specjalne jak dla mnie były porządnie zrobione

szarit

Przekonała mnie wypowiedź szarita odnośnie tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones