PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=102598}

Wij

Viy
7,0 1 903
oceny
7,0 10 1 1903
8,0 3
oceny krytyków
Wij
powrót do forum filmu Wij

Świetny!

ocenił(a) film na 9

Radzieckie kino miało w sobie pewien klimat, który trudny byłby teraz do odtworzenia. Mimo że efekty specjalne w dzisiejszych czasach mogą wydawać się śmieszne to jednak film ten jest dla mnie sto razy lepszy niż współczesne badziewia dla niezbyt inteligentnych nastolatków naszpikowane wręcz kosmicznymi efektami. Reżyser stanął na wysokości zadania jako ze Gogol to dla mnie bardzo dobry pisarz. Oczywiście film jak najbardziej polecam (jakby co jestem w posiadaniu wersji z polskimi napisami, moje gg:8353660)
Ocena: 9

ocenił(a) film na 10
Cthulhu

Jak dla mnie efekty specjalne sprawiają wrażenie całkiem niepokojących. Jak ożywione lalki w "Corpse Bride" i "Nightmare Before Christmas" - zresztą sam Burton przyznawał, że w kukłach jest coś przerażającego. Animacja poklatkowa ma w sobie zdecydowanie coś z magii wczesnego kina - choć może słowo CZARY byłoby tu bardziej adekwatne...

ocenił(a) film na 10
Cthulhu

ja pamietam jak z wypiekami czytałem jako szczenię samo opowiadanie Gogla - pamiętam je wciąż - film jest wierną i wciąż i straszną i mroczną ekranizacją.

Zdjęcioefekty tego co się działo każdej z trzech nocy w tej małej opuszczonej cerkiewce są powalające...

Polecam i dziś względnie jutro film umieszczę na peb.pl

ocenił(a) film na 6
Cthulhu

Efekty specjalne? Własnie były wyborne.
Tylko najlepsze komputerowe animacje robią podobne wrażenie jak tego typu wysmakowane rzeczywiste charakteryzacje i rozmaite tricki. Mają to cos.

A sam film? Średni. Włąsnie zdjęcia najbardziej mi się w nim podobały.

7/10

Cthulhu

Miało swoje klimaty, to prawda. Kojarzysz coś takiego?
https://www.filmweb.pl/forum/filmy/Poszukuję+tutułu+filmu+fantasy+dla+młodzieży% 2C+który+był+emitowany+w+TVP1+gdzieś+w+latach+86-89,3158893

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones