PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1369}

Rekruci

DMB
6,7 228
ocen
6,7 10 1 228
Rekruci
powrót do forum filmu Rekruci

Dość nietypowa komedia o żołnierzach. Zupełnie nie w amerykańskim stylu, gdzie widzimy 20 gagów na minutę, z czego 1 śmieszny, a fabuła jest utkana z tak misternych zbiegów okoliczności, że nie powstydziłby się ich Alfred Hitchcock. "Rekruci" to zupełne przeciwieństwo - mamy tu opowiadaną ze stoickim wręcz spokojem historię pobytu trzech gości w rosyjskim wojsku. Samo wojsko ukazane jest jako zbieranina leni, pijaków i idiotów. Żołnierze całe dnie spędzają na kombinowaniu skąd wziąść wódkę, zagrychę i ewentualnie inne środki odurzające, szukają panienek dla rozrywki i poznają komiczne i tragiczne za razem realia służby w rosyjskim wojsku. Przez cały film nie ujżymy żołnierzy wycinającym numery swoim dowódcom i parskającym przy tym śmiechem, ani imprez ze striptizem i rock'n'rollem w tle. Ujżymy za to pijących siwuchę ze szklanek a potem żygających na prawo i lewo rekrutów (i oczywiście ich przełożonych), usłyszymy wypowiadane kompletnie bez żadnych emocji najbardziej idiotyczne dialogi oraz zobaczymy najbardziej absurdalne sytuacje jakie mogłyby się wydarzyć w wojsku. Film trafia w moje poczucie chumoru, dzięki spokojnej, nic nie podpowiadającej narracji mogłem śmiać się z tego co wydało mi się śmieszne, a nie z tego co twórcy za śmieszne uważali. Nie powiem wam czy warto film obejrzeć, bo o tym przekonacie się dopiero jak go obejrzycie - to po prostu zależy od waszego poczucia chumoru. Jednym się spodoba inni będą się nudzić. Ja daję 7/10.

ocenił(a) film na 8
pierwszy_wolny_login

Niezły opis (nie biorąc pod uwagę błędów :P). Tylko to, że "rzygają na lewo i prawo" brzmi jakby film był prymitywny, a wcale nie jest. Narracja jest rzeczywiście bardzo specyficzna, podkreśla surrealizm filmu. Przez chyba cały film wszyscy są śmiertelnie poważni, wyzuci z emocji, co dodaje komizmu i oryginalności. Jak dla mnie świetne kino, zwłaszcza w czasach kiedy nie można się opędzić od idiotycznych hollywoodzkich komedii. Waham się między 8/10 a 9/10, ale tak czy inaczej zdecydowanie polecam :)

ocenił(a) film na 8
shafranski

Heh sorry za błędy, tak to jest jak się pisze o tej godzinie. Teraz jak czytam to dopiero widzę. Fajnie, że nie jestem osamotniony w swojej opinii. PS: po przemyśleniu sprawy podwyższam swoją ocenę na 8/10!

pierwszy_wolny_login

a jak sie nazywa to stworzenie ktore nigdy nie mialo przyjaciół

bartaswkp

Może to był Kiwaczek? :):) A film całkiem dobry, dialogi i dowódca wymiatają:)

Ciasteczna

OOO tak to był Kiwaczek:)- który nigdy nie miał przyjaciół ;-)

bartaswkp

wg. mnie nazywał się Czeguriaszko.................................................................... ..........

ocenił(a) film na 9
bartaswkp

Oryginalnie po rosyjsku - "Czeburaszka", ale to postać z dawnych bajek (nie wiem, może 70-te /80-te lata), więc pewnie jakoś musieli ją przetłumaczyć na język polski...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones