PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=206292}

Lato Avii

Ha-Kayitz Shel Aviya
7,0 42
oceny
7,0 10 1 42
Lato Avii
powrót do forum filmu Lato Avii

Opis

użytkownik usunięty

Historia jednego lata w życiu dziewczynki w czasach początków izraelskiej państwowości. Tą dziewczynką jest 10-letnia Aviya, córka uratowanej z holokaustu Heni, która jest na skraju szaleństwa. Mieszkają w małej izraelskiej wiosce. Matka usiłuje uwolnić się od koszmarów przeszłości. Była partyzantką, ma też niebieski numer wytatuowany na przedramieniu. Kroczy po cienkiej linii między szaleństwem a normalnością. Aviya ogromnie chce odnaleźć ojca, którego nigdy nie poznała, i zastanawia się, czy któraś z mijanych przez nią twarzy może należeć do człowieka, którego szuka. Kiedy matka trafia do szpitala psychiatrycznego Aviya zostaje sama. W ciągu jednego lata musi nagle stać się zupełnie dorosła.

ocenił(a) film na 7

O kurczę
Dzięki za opis widziałem ten film
Był 05.02.1991 na TVP2

giovanni50

Ja też ten film wtedy widziałam. Miałam 12 lat. Wcisnął się w moją głowę na wiele lat. Poprzez fragmenty, które zapamiętałam (scena urodzin, albo biegu/marszu ulicą i szczekanie psów albo motyw z wszami) odnalazłam go jakiś rok temu. Chciałbym go jeszcze raz obejrzeć.

ocenił(a) film na 7
mamabiologiczna

Czyli jesteśmy z rocznika 79 :)

giovanni50

Nie da się ukryć ;)

ocenił(a) film na 7
mamabiologiczna

Rocznik 79 rządzi hehe
Zodiakalny Baran jestem :)
W ferie 91 pokazywali wieczorem Farmę zwierzęcą (Animal Farm )

giovanni50

Ty masz taką pamięć, czy prowadziłeś notatki? :)

ocenił(a) film na 7
mamabiologiczna

Co mi tuptało po głowie z tą Farmą Zwierzęcą to wszedłem na filmweb patrze jest ,potem na wikia stara telewizja i tak przeglądam co było w ferie 91 (Najpierw sprawdziłem w archiwum GW kiedy były w tym czasie ferie ).
Szkoda że nie prowadziłem zeszytu z zapiskami z tego co i na którym oglądałem.
Generalnie szkoda że nie było kilku prywatnych ogólnopolskich stacji tv tak 3-4 stacje (Polsat i niekoniecznie Polonia 1)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones